Хвороба "Профспілки"

Сьогодні відбулась звітно-виборча конференція студентської профспілки мого університету.
Якщо коротко про цю організацію, то вибори голови проходить раз в 5 років, вже більше 10 там керує Анна Володимирівна Яковлева, яка є аспіранткою СумДУ, а звіти про діяльність там настільки «прозорі», що інколи вони самі заплутуються або забувають, на що витратили кошти.
Емоції зашкалюють, але я спробую стримано розповісти все те, що мене неймовірно вразило.

Делегатів, які прийшли на цей захід було близько 200, а простих спостерігачів лише десятеро (себто нас). Близько двох годин я просиділа з усвідомленням того, що мене оточують зомбовані студенти. Одна з таких пояснювала мені, що «когда будеш хоча б на трєтєм курсє, як я, тоді будеш шось говоріть». Потім ще один хлопець сказав, що я невихована, адже спитала у голови профкому, яка сума її щомісячної зарплати. Дійсно – це ж так некрасиво з мого боку питати куди йдуть кошти студентів. Найцікавіше було, коли студентський декан ФЕМу спитав чи комфортно почуває себе людина на кріслі голови профкому, якщо їй вже далеко за 20. Вона відповіла, що дуже затишно, на що студенти здійняли бурхливі овації. Дуже дивно було спостерігати, як на нас «наїжджали» викладачі за те, що ми висловлюємо свою точку зору, яка суперечить їхній. Ректор майже весь час просидів з опущеною головою…

Коли ми задавали питання, то багатьох з делегатів відповіді дуже не втішали, але студенти продовжували аплодувати Анні Володимирівні, яка лише замулювала очі всім присутнім. Одна дівчина сказала, що голова проф. організації на своєму місці, і те що вона дуже красива жінка, а отже і гарний керівник. Не знала, що тепер діяльність керівників оцінюють по зовнішніх критеріях (треба взяти це до уваги, як голові молодіжної організації).
І справа тут навіть не в тому, що все це незаконно і неправильно, а в тому, що студенти самі обирають її, а потім ходять навшпиньки, бо бояться пані Анни. Невже не вистачає сміливості, щоб сказати в обличчя, що вона вже застара для цієї посади і що розпоряджаючись такою сумою грошей та маючи такі можливості, можна й не працювати ніколи.
На превеликий жаль, студенти ще не доросли до такого рівня, щоб ПУБЛІЧНО захищати та відстоювати свої права. Є вийнятки, але їх називають «вискочками» і думають, що вони роблять все заради піару. Шкода, що байдужість та страх призводить до таких результатів, які сьогодні я спостерігала в актовій залі. Краще вже бути «бунтарем», аніж студентом, який відсижує пари і обирає аспіранта на посаду голови студентського профкому!
Занавєс.

4 коментарі

Галина Маслак
Голови студентських профспілок чомусь саме ті, кому «далеко за 20». Не тільки в СумДУ таке.
Юлія Іщенко
У нас навіть вибору не було! Все одно вибрали б Ганну, бо тільки вона була кандидатом на місце голови профспілки.
Таміла Кошман
Вона вчора сказала, що студенти самі її висунули.
Святослав Вишинський
Якщо вибори раз на 5 років, то про видатки можна й забути. Що це за аспірантура така, більше 3 років? В університеті навчаються 4 роки на бакалавраті, 1 (або 2) роки в магістратурі і 3 роки в аспірантурі. Це означає, що поступила туди Анна Яковлева щонайменше через рік після закінчення університету — вірогідно, вже у статусі викладача.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте