"Прекрасное далёко, не будь ко мне жестоко!"

Сьогодні відбулось засідання по прийняттю положення «Про студентське самоврядування» мого рідного університету.
Вибори профспілок ми програли, тому як і попередні 5 років СумДУ не отримає від них жодної користі. Остання надія була на ОСС. Ознайомитись з положенням можна була за 18 годин до початку конференції, що суперечить всім нормам. Після звіту Михайла Оприска, студентство мало проголосувати за варіант виборів, які проходитимуть через місяць. В підсумку обрали варіант «А», де вказано, що студ. ректора обиратимуть студентські декани факультетів та мажоритарщики.  А тепер перейдемо до неофіційної частини.

Я звісно налаштовувала себе на такий результат, але щоб все настільки було погано в СумДУ,  я не очікувала. Чи буде авторитетним цей студентський ректор, який обрало 19 чоловік? Чи зможе команда, яка бачить один одного вперше бути злитим колективом? Чи буде важко адміністрації маніпулювати цими людьми? Звичайно, що ні!

Мене взагалі дивує, чому із 201 делегата за варіант «А» проголосувало понад 150 студентів. Невже ми настільки байдуже ставимось до подальшого розвитку самоврядування? В першу чергу ОСС — це захист та відстоювання прав СТУДЕНТІВ, а не адміністрації, ректорату, викладачів і т.д. У більшості спрацював рефлекс «змішатись із сірою масою». Звичайно ці всі думки є суб’єктивними, але я хочу і буду їх висловлювати не лише на словах. Хотілось вийти на сцену після всієї навішаної «вермішелі на вухах» і  ненормативною лексикою пояснити, яку клоунаду влаштовує  екс-самоврядування. Але в рамках етикету і офіційності я себе постійно намагалась стримувати.

Коротше кажучи, якщо ми серйозно (навіть з цим недосконалим варіантом) не почнемо змінювати внутрішню ситуацію в університеті, то зовсім скоро студенти взагалі не матимуть права навіть висловити свою точку зору. Тому, шановні студенти, змінюймо систему, поки вона не змінила нас!

P.S. Може ми й програли цю битву, але точно не програємо війни!

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте