"Guten Tag, Herr Lehrer!"

Коли вона заходить до аудиторії, то навколо всі затихають. Жодного звуку,  шарудіння, ніхто навіть не кашляє. Дехто нервово ховає мобільний телефон, а хтось починає перебирати пальцями, щоб хоч трохи себе опанувати. За сигналом «Струнко», всі мають синхронно піднятись та привітатись. Всі одночасно кажуть: «Heil, mein Führer!», точніше «Добрий день!». Всівшись, студенти відкривають товстелезні зошити, бо сьогодні, як і завжди, вони будуть записувати слово в слово її неповторні виступи. На щастя, коли вона має гарний настрій, то дозволяє навіть пропустити декілька рядків, але це буває «майже ніколи». Якщо ненароком вона побачить, що ти просто слухаєш, а не конспектуєш дослівно, то відчуєш на собі крижаний погляд. В ньому ти зможеш прочитати лише: «Вийди із аудиторії, нахабо».

Вона вільно маневрує словами та рухами, ходить з одного боку в інший, щоб не дай Боже, ти не зміг попросити у одногрупника ручку.  А якщо такий нещасний випадок трапиться, то можеш одразу забути про нормальну оцінку, адже стаєш в її очах зрадником.

Коли ж до твого горла підходитиме страшна спрага і ти захочеш перебити її ковтком води, то можеш навіть про це не мріяти. Хто ти такий, щоб пити перед пані Викладачем, коли вона виступає?! Скажи спасибі, що тобі дозволяють дихати в цій аудиторії.
Однак, твої нервові клітини остаточно зруйнуються, коли вона викличе тебе доповідати. Ти не матимеш жодного права висловити власну точку зору, бо ти Ніхто. Про це ти дізнаватимешся кожного разу і вона дедалі глибше буде тебе в цьому переконувати. Якщо ж ти все таки підеш на відчайдушний крок і зможеш розповісти тему власними словами, то можеш не сумніватись: тепер тобою займатимуться «гестаповці». Якби ми повернулись у минуле століття, то вона точно б займала одну із провідних посад, адже диктатуру вона практикує на відмінно.

Вона, як Волан-де-Морт, адже в групі її ім’я ми не вимовляємо.

Зараз вона викладає в нашій групі. І ви уявити не можете, яка щаслива, що вона не з нашої кафедри. 

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте